Strona główna > Zastosowanie marihuany > How to Dab With Terp Pearls and Marbles

Jak Dab z Terp Pearls i Marbles

Posted by Lori Ann Reese on 02/17/2021 in Koncentraty

Zaktualizowano 19 lutego 2021. Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Koncentraty są popularne wśród osób, które chcą uzyskać maksymalną dawkę THC. Aby używać koncentratów, trzeba mieć specjalne urządzenie, które podgrzeje koncentrat i wytworzy parę do inhalacji. Kiedy już opanuje się "dabbing" koncentratów, jest to całkiem proste. Terp pearls są rozwiązaniem, o którym wiele osób (jeszcze) nie wie.

Jest jednak jeden duży problem z dabbingiem. Im wyższa temperatura, tym więcej terpenów tracisz. Podczas gdy THC jest aktywowane, tracisz również inne cenne kannabinoidy. A jeśli używasz koncentratów jako pacjent z kartą medyczną, chcesz uzyskać wszystkie korzyści, jakie może zaoferować marihuana.

Czy słyszałeś kiedyś o "terp pearls" lub "banger beads"? Być może widziałeś je w lokalnym punkcie sprzedaży i nawet nie wiedziałeś, do czego służą. Są one mało zaawansowanym technicznie wynalazkiem, który pomaga obniżyć temperaturę podczas dabbingu. A to oznacza utratę mniejszej ilości terpenów i wolniejsze spalanie koncentratów, a więc mniej odpadów.

Jakiego rodzaju rig potrzebujesz do dabbingu z Terp Pearls?

Jeśli masz już bonga, które uwielbiasz, zakup kwarcowej bangery pozwoli Ci eksperymentować z terp Pearls. Kwarcowa bangerka jest małym przedłużeniem, które pasuje na koniec fajki, gdzie zazwyczaj pakuje się miseczkę z ziołem.

Kwarcowy banger jest dostępny w różnych standardowych rozmiarach. Kiedy idziesz na zakupy, możesz chcieć zabrać ze sobą bonga na przejażdżkę. Ale większość poradni nie chce, żebyś wchodził z zaufanym bongiem. Możesz więc kupić bonga i banger kwarcowy nowe i razem, aby mieć pewność, że wszystko będzie działać.

Po powrocie do domu, podłączasz banger kwarcowy do bonga. Nadal będziesz miał dym nad wodą, więc upewnij się, że dodałeś wodę do bonga. Kiedy podgrzejesz terp beads i dodasz koncentrat, będziesz gotowy do pracy. A jeśli jesteś doświadczonym dabberem, zaczniesz zauważać niektóre z korzyści płynących z używania koralików banger, takie jak smak i silniejsze działanie terpenów.

Problemy z używaniem gwoździ kwarcowych i Terp Beads

Jednym z powszechnych problemów z perełkami terp jest ograniczenie. Niektóre rodzaje nasadek nie są zaprojektowane do obracania pereł. Tak więc, jeśli twoje perełki terp nie obracają się, spróbuj różnych kombinacji fajki wodnej, gwoździa kwarcowego i nasadki gaźnikowej.

Niektórzy ludzie wolą używać termicznego bangera. Jest to wewnętrzna wyściółka lub kubek, który pomaga zapobiec zalaniu zbyt dużej ilości wosku w Twoim dabbingowym rigu. Jedną z zalet gwoździa kwarcowego jest to, że jest on bardziej odporny niż tradycyjny gwóźdź szklany.

Kulki Terp mogą eksplodować. Niektórzy ludzie noszą okulary na wszelki wypadek. Ale to nie ciepło sprawia, że kulki terp wybuchają. Jest to proces rozszerzania i kurczenia się po zastosowaniu ciepła. Kulki terp rozszerzają się, a następnie kurczą, a ta siła może czasami spowodować ich roztrzaskanie. Okulary ochronne (jeśli jesteś nowy w dabbingu tą metodą) są dobrym pomysłem. Spodziewaj się większego niż zwykle wyciągania koncentratu ze szklanej fajki podczas używania terp beads.

Z czego są zrobione Terp Pearls?

Z kwarcu. To dlatego wyglądają tak artystycznie i fajnie. Ale jest jeszcze jeden powód, dla którego terp beads są wykonane z kwarcu; jest on bardzo odporny na ciepło. Są one dostępne w różnych rozmiarach, od 6mm, 10mm, 14mm lub 18mm. Być może zastanawiasz się, dlaczego miałbyś chcieć dabować z czymś, co redukuje ciepło? Cóż, jest kilka zalet.

Po pierwsze, jest mniej kałuż, kiedy dabujesz z kulkami banger beads. Kulki pomagają równomiernie rozprowadzić koncentrat. Oznacza to również, że marnujesz mniej wosku podczas dabbingu. Ale czy wiesz, że terpeny odparowują w wosku w niższej temperaturze? Poprzez obniżenie temperatury, terp perły zachowują terpeny.

Większa zawartość terpenów to naprawdę dobra rzecz. Widzicie, terpeny są wydzielane w tych samych gruczołach, co CBD i THC w roślinach konopi. A terpeny są odpowiedzialne za tworzenie unikalnych efektów psychoaktywnych marihuany. Kiedy czytasz profil odmiany marihuany, który wskazuje, czy sprawi, że będziesz zrelaksowany, szczęśliwy, energiczny czy senny, dzieje się tak z powodu efektu świty - współpracy pomiędzy THC i terpenami.

Kiedy wybierasz swój koncentrat, poznajesz profil odmiany użytej do produkcji wosku. Wtedy będziesz wiedział, czego się spodziewać (i czego unikać). Dla pacjentów, którzy mają objawy takie jak przewlekły ból,

Istnieje ponad 20,000 naturalnych terpenów roślinnych. W przypadku konopi szacuje się, że jest około 200 różnych terpenów. Rośliny konopi są hodowane pod kątem terpenów, które oferują najlepsze korzyści lecznicze.

Gdzie można kupić kulki Banger Beads?

Zawsze możesz mieć trochę więcej zabawy ze swoim rigiem. Niektóre firmy produkują perły terpowe lub koraliki banger, które są ozdobne z małymi twarzami lub postaciami z kreskówek w środku. Jeśli masz zamiar na nie patrzeć, to równie dobrze mogą być zabawne, prawda?

Jeśli nie jesteś pewien, gdzie kupić fajne terp perły, sprawdź Etsy. Wielu sprzedawców tworzy ręcznie dmuchane perełki, które są fajne i kreatywne. Są one dostępne w różnych rozmiarach i kolorach. Większość jest wykonana z kwarcu, ale niektóre są wykonane z laboratoryjnie hodowanych kamieni szlachetnych, takich jak rubin. Działają mniej więcej w ten sam sposób, z różnicami w temperaturze w zależności od wielkości. Terp pearls występują również w zestawach, z czymś, co nazywa się "terp slurpers".

Teraz, gdy już ogarnąłeś swoją głowę praktycznością terp pearls, możesz chcieć sprawdzić, czy dostaniesz zestaw terp slurper. Fajnie jest powiedzieć "terp slurper", prawda? To fajne urządzenia, które sprawiają, że dabbing jest jeszcze łatwiejszy, z mniejszą ilością odpadów i większym smakiem.

Terp slurper to szklana przedłużka, która pasuje do bonga. Dlaczego kulki banger są dostarczane w zestawie z terp slurperem? Kiedy kupujesz zestaw, wiesz, że kulki pasują do slurpera. Ten element jest zaprojektowany tak, aby poprawić przepływ powietrza dzięki szczelinom w dolnej części naczynia. To (wraz z kulkami) pomaga złagodzić lub obniżyć temperaturę i zapobiec spalaniu. Ponieważ mniej terpenów się marnuje, każde uderzenie z terp slurpera zapewnia lepszy smak.

Jak czyścić swoje perły?

Jednym z minusów dabbingu jest to, że wymaga on więcej pracy przy czyszczeniu. Żywica może osadzać się na perełkach lub na termicznej bangerze. Istnieje wiele nietoksycznych środków czyszczących, których można użyć, aby zmiękczyć i usunąć żywicę. Jeśli żywica jest gęsta, możesz być w stanie zeskrobać ją i uformować w plamki lub kropki, a następnie przetworzyć ją na przyszłą sesję palenia.

Powszechną metodą czyszczenia dabbera i terpowych pereł jest:

1. Uzyskać roztwór 99% alkoholu ISO i soli koszernej. Namocz swój rig i terp perły w środku przez około trzydzieści minut. Następnie dokładnie spłucz ciepłą wodą. A następnie spłucz jeszcze raz. Chcesz uniknąć pozostawienia za sobą jakichkolwiek toksycznych pozostałości.

2. Zeskrob pozostałości za pomocą narzędzia do dabbera. Następnie podgrzej rig.

3. Przetrzyj go końcówką Q-Tip, aby usunąć pozostałości.

4. Spłucz ponownie, gdy nie będzie już widać osadu żywicy, a następnie wysusz na powietrzu.

YouTube jest pełen tutoriali, które pomogą Ci nauczyć się różnych technik dabowania z terp perłami. Podstawy są łatwe. Ale jeśli nie jesteś pewien, jak używać terp pearls lub beads, udaj się do lokalnego dystrybutora na demonstrację. Większość nowych rigów i pereł kosztuje mniej niż 100 dolarów, które można kupić i wypróbować.

Featured Image: rbspace | Deposit Photos