Strona główna > Zastosowanie marihuany > Kawa z dodatkiem marihuany

Kawa z dodatkiem marihuany

Posted by Marijuana Doctors on 07/18/2017 in Konsumpcja

Zaktualizowano 6 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Konopie indyjskie i kawa mogą być doskonałym połączeniem "obudź się i upiecz", ale niektórym może być trudno wyobrazić sobie połączenie substancji, która budzi cię z substancją, która usypia. Można by się spodziewać, że te dwie substancje będą się wzajemnie znosić, i w pewnym sensie tak jest.

Osoby pijące kawę uważają ten napój za niezbędny do życia. Pobudza ich każdego dnia i niezależnie od tego, czy wypiją jedną filiżankę, czy cztery, bez niego nie są tacy sami. Kawa zawiera stymulującą kofeinę, która jest odpowiedzialna za wszystkie pomysły, jakie przychodzą do głowy po wypiciu kawy, a które wypełniają cały poranek.

Jako napój, kawa może być również prostym systemem dostarczania marihuany do terapii. Silny zapach kawy może zamaskować nieprzyjemne aromaty marihuany. Działanie pobudzające sprawia, że krew krąży szybciej, co może przyspieszyć i wzmocnić efekty działania marihuany.

Dla osób, które wolą nie palić, kawa z marihuaną może być łatwym sposobem na terapię marihuaną. Kawa z dodatkiem marihuany jest przenośna, a jej wypicie nie zajmuje dużo czasu. Ponadto, picie kawy

-nie wpływa na innych w taki sposób, jak bierne palenie, więc możesz ją pić gdziekolwiek jesteś, kiedy potrzebujesz korzyści leczniczych.

Zastosowania i korzyści płynące z picia kawy z marihuaną

THC, główny składnik psychoaktywny marihuany, i kofeina są do siebie bardzo podobne. Zarówno kofeina, jak i THC są środkami psychoaktywnymi, które przedostają się do krwiobiegu i wpływają na ośrodkowy układ nerwowy. THC jest uważane za środek halucynogenny, natomiast kofeina jest środkiem pobudzającym. Oba działają w różnych częściach mózgu, zmieniając postrzeganie.

Kofeina daje zwiększone poczucie energii i poprawia nastrój. Zwiększa także koordynację i koncentrację. Zbyt duża ilość kofeiny może powodować bezsenność i niepokój.

THC zmniejsza niepokój i poprawia nastrój, wywołując uczucie euforii. Kiedy THC jest zmieszane z kofeiną, przeciwdziała niepokojowi i nerwowości, pozwalając na tolerowanie większej ilości kofeiny w celu poprawy nastroju i zwiększenia koncentracji. Kofeina nasila działanie THC, co pozwala osiągnąć uczucie euforii przy mniejszej dawce.

Kawa z konopi może być stosowana w leczeniu wszelkich zatwierdzonych schorzeń. Istnieje błędny mit, że kawa zabija haj marihuany. Sugerowałoby to, że picie kawy podczas leczenia marihuaną może zniweczyć jej pozytywne efekty, ale to nieprawda - kofeina zawarta w kawie wzmacnia działanie medycznej marihuany.

Oto kilka innych korzyści płynących z picia kawy z dodatkiem marihuany:

    Wolna od dymu tytoniowego: Niektórzy ludzie nie lubią palić, a inni mają problemy z układem oddechowym, które sprawiają, że palenie jest mniej efektywnym sposobem podawania marihuany. W niektórych stanach palenie jest zabronione w większości miejsc publicznych, w tym na świeżym powietrzu i w prywatnych pojazdach. Spożywanie kawy prawdopodobnie zawsze pozostanie bez ograniczeń.
    Pobudzanie: Medyczna marihuana może mieć działanie uspokajające, które usypia niektórych pacjentów. Jeśli sen nie jest tym, czego szukasz, kawa z konopi może ci pomóc. Picie kawy z dodatkiem medycznej marihuany pozwala Ci korzystać z uspokajającego działania THC bez zasypiania - to dobre połączenie, gdy Twoja terapia wymaga porannego dawkowania. Dzięki temu możesz rozpocząć dzień z energią, pomimo działania marihuany. Gorąca i kojąca: Wiele osób zaczyna dzień od gorącego napoju, aby delikatnie wyrwać ciało z drzemki. Kawa z konopi może być spożywana na gorąco, aby wykorzystać ten kojący efekt. Jest to znacznie łagodniejsze dla organizmu niż palenie marihuany z samego rana. Akceptowalna społecznie: Picie kawy nie jest kwestionowane w naszym społeczeństwie. Wszyscy to robią. Jeśli nie pijesz kawy, możesz być wręcz wypytywany - jest to tak zakorzenione w nowoczesnym społeczeństwie i pokoleniu Starbuck's. Kawa z konopi pozwala ci kontynuować znany ci już rytuał i jednocześnie poddać się terapii marihuanowej.

Jak przyrządzić kawę marihuanową

Niektórzy producenci kawy stosują różne metody infuzji ziaren kawy marihuaną przed ich zaparzeniem. Można nawet kupić filiżanki K-cups z kawą z konopi do ekspresu. Jednak kupno kawy już nasączonej marihuaną nie daje takiej kontroli nad odmianą lub dawką marihuany, jak samodzielne jej przyrządzenie.

Można to zrobić na kilka sposobów, po prostu dodając koncentraty konopi do filiżanki kawy. Koncentraty, takie jak oleje i nalewki, są dostępne w większości sklepów i można je przygotować z ulubionych odmian konopi. Dozowanie tych produktów jest dość dokładne i spójne, dzięki czemu można kontrolować moc kawy z konopi.

Jednym ze sposobów zmniejszenia kwasowości kawy z dodatkiem marihuany jest rozpoczęcie od przygotowania koncentratu cold brew. Aby go przygotować, wykonaj następujące kroki:

    W niemetalowym pojemniku połącz 2 filiżanki grubo zmielonej kawy z 4 filiżankami wody. Odstaw mieszaninę na 12 do 24 godzin. Przelej mieszankę przez filtr do kawy i przechowuj w lodówce do wykorzystania w przyszłości. Gdy będziesz gotowy do zaparzenia kawy, zalej ją filiżanką wrzącej wody. Możesz użyć dużej filiżanki, aby mieć miejsce na mieszanie bez rozlewania. Do przegotowanej wody dodaj 2 łyżki koncentratu cold brew i odpowiednią dawkę oleju z konopi, masła lub innego koncentratu. Dodaj śmietanę i cukier do smaku.

Jeśli zaplanujesz to z wyprzedzeniem, jest to łatwy sposób na przygotowanie kawy bez ekspresu do kawy. Koncentrat do parzenia kawy na zimno jest przygotowywany z wody o temperaturze pokojowej i ręcznie filtrowany. Aby przerobić go na kawę z konopi, wystarczy zagotować wodę, dodać składniki i zamieszać.

Możesz poeksperymentować z różnymi produktami z konopi, aby sprawdzić, które z nich najbardziej Ci smakują w kawie. Jeśli wolisz kawę mrożoną, możesz użyć nalewki, która nie wymaga ciepła do rozpuszczenia. W przypadku kawy mrożonej postępuj w ten sam sposób, ale zacznij od zimnej wody, a nie wrzącej, a na końcu dodaj kostki lodu.

Kawa z marihuaną kupowana w sklepie

W większości stanów, aby napić się kawy z konopi rano lub o każdej innej porze dnia, nie musisz polegać na domowym zaparzaniu. Na rynku dostępnych jest kilka gotowych do spożycia produktów, które możesz kupić w lokalnym punkcie sprzedaży - pamiętaj tylko, że nie będziesz w stanie samodzielnie kontrolować dokładnej dawki, ale na opakowaniu powinna być wyraźnie oznaczona zawartość procentowa THC. Kawa z konopi jest również dostępna w kapsułkach, które można wykorzystać w ekspresie do kawy, jeśli chcesz zaparzyć kawę w domu bez konieczności odmierzania i mieszania.