Strona główna > Zastosowanie marihuany > Potentaci, którzy używają marihuany

Potentaci, którzy używają marihuany

Posted by Marijuana Doctors on 11/12/2018 in Infografiki

Zaktualizowano 20 grudnia 2018. Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Tradycyjnie używanie marihuany wiąże się z piętnem i nawet w dzisiejszych czasach, po legalizacji, otwarta dyskusja na temat trawki jest nadal niemile widziana w niektórych grupach społecznych i miejscach pracy. Jednak w wielu branżach sukces zależy od umiejętności generowania świeżych i ekscytujących pomysłów, nieszablonowego myślenia i tworzenia powiązań między tematami. Nic dziwnego, że wiele wybitnych i kreatywnych umysłów osiąga te cele dzięki paleniu trawki.

Wpływ marihuany na kreatywność był badany zarówno przez lekarzy w laboratoriach, jak i eksperymentujących studentów i entuzjastów techniki. Badania wykazały, że marihuana może zwiększać nasze zdolności wolnej asocjacji i myślenia dywergencyjnego. Mówiąc wprost, oznacza to, że używanie marihuany może zwiększyć liczbę połączeń, jakie tworzymy między niepowiązanymi ze sobą pomysłami. Może też pomóc nam zmniejszyć lęk przed spojrzeniem na sprawy z nowej perspektywy.

To pomaga wyjaśnić, dlaczego marihuana stała się katalizatorem poznawczym dla tak wielu artystów, filozofów i naukowców. Oczywiście, palenie trawki nie oznacza, że z dnia na dzień staniesz się kreatywnym geniuszem lub wpadniesz na genialny pomysł na biznes. W rzeczywistości możesz nigdy nie mieć takiego momentu "aha" podczas ćpania - są plusy i minusy zażywania, które są specyficzne dla każdej osoby.

Być może marihuana pomoże Ci rozbudzić kreatywność. A może nie. Dla większości osób zrozumienie, w jaki sposób marihuana wpływa na osobistą produktywność i zdolności twórcze, wymaga często zastosowania metody prób i błędów. Być może będziesz musiał odwiedzić lokalną poradnię, aby zmienić odmianę, ilość lub otoczenie, a jedynym sposobem, aby się tego dowiedzieć na pewno, jest spróbowanie. Podsumowując, jest wiele osób, które zaprzeczają staremu stereotypowi, że użytkownikom marihuany brakuje ambicji - wśród nich są ludzie bardzo inteligentni, odnoszący sukcesy i dążący do celu. Jak to się mówi, dowód tkwi w faktach, a ci przedsiębiorcy, dyrektorzy generalni i potentaci medialni są niezbitym dowodem na to, że marihuana może zwiększać produktywność i inspirować wspaniałe pomysły.