Strona główna > Zastosowanie marihuany > Konopie indyjskie w sporcie: Z dr Charlesem Bush-Josephem

Konopie indyjskie w sporcie: Z dr Charlesem Bush-Josephem

Posted by Marihuana Doctors on 03/07/2018 in Filmy video

Zaktualizowano 16 grudnia 2019 r. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Jako sportowiec, który przez całe życie grał amatorsko w hokeja na elitarnym poziomie, zawsze byłem ciekaw korzyści zdrowotnych płynących z marihuany.

Wyruszyłem na misję, aby przeprowadzić własne badania. Zamiast czytać niepotwierdzone doniesienia o tym, jak sportowcy poprawili swoje wyniki dzięki marihuanie, postanowiłem zapytać o to lekarza, który otwarcie popiera legalizację marihuany.

Nie jest to byle jaki, przypadkowy lekarz. Miałem szczęście przeprowadzić wywiad z profesorem Charlesem Bush-Josephem z Rush University Medical Center, który jest obecnie dyrektorem programu Rush Orthopedic Sports Medicine Fellowship Program. Dr Bush-Joseph pracował dla Chicago White Sox i Bulls jako lekarz ich drużyn. Uznałem, że będzie on najlepszą osobą, którą mogę zapytać o korzyści zdrowotne wynikające z używania marihuany przez sportowców.

Podczas rozmowy z doktorem dowiedziałem się, jak przydatna może być medyczna marihuana w leczeniu objawów bólowych, z którymi często borykają się sportowcy uprawiający sport wyczynowy. Doktor podkreślił, jak ważną rolę odgrywają konopie indyjskie w pomaganiu sportowcom w szybkim powrocie do zdrowia po kontuzji. Nie byłem zaskoczony, kiedy lekarz stwierdził, że przy odpowiedzialnym stosowaniu marihuany, może ona znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie na leki narkotyczne i opioidy. Nie jestem lekarzem, ale zawsze uważałem, że tego typu leki są często przepisywane na wyrost i zazwyczaj przynoszą więcej szkody niż pożytku w leczeniu bólu u sportowców.

Doktor przedstawił niektóre korzyści zdrowotne wynikające ze stosowania konopi w leczeniu bólu.

"Jeśli sportowiec stara się leczyć objawy i odczuwa ból po urazie kolana, ma trudności z powrotem do zdrowia po urazie barku lub kręgosłupa, gdzie był leczony i trudno mu było odpocząć i zasnąć".

"Chodzą na rehabilitację i nie mogą znaleźć ulgi w odpoczynku i śnie. Kiedy wybierają inne, silniejsze leki, takie jak środki uspokajające, rozluźniające mięśnie lub, jak wspomniałem wcześniej, opioidy, uważam, że medyczna marihuana stanowi świetną alternatywę."

"Jest to naturalnie występująca substancja, która jest bardzo bezpieczna. Przedawkowanie medycznej marihuany jest bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe, podczas gdy w przypadku opioidów przedawkowanie jest znacznie łatwiejsze, ponieważ zbyt duża dawka wpływa na pracę pnia mózgu, który reguluje oddychanie i pracę serca. Marihuana nie ma receptorów w pniu mózgu, więc to się nie zdarza".

Z takimi informacjami jak ta, jak to możliwe, że wszystkie największe ligi sportowe oraz USADA, NCAA, a także USADA zakazują stosowania marihuany w swoich ligach sportowych?

Byłem zaskoczony, gdy dowiedziałem się, że marihuana nie jest lekiem zwiększającym wydolność organizmu. Ostatnio pojawiły się doniesienia (w źródłach), że niektórzy sportowcy odnieśli korzyści z używania marihuany, ale dr uważa inaczej, co nie jest aż tak zaskakujące, biorąc pod uwagę brak naukowych badań nad marihuaną. Sądzę, że dr sugerował, iż wraz z szerszym dostępem i badaniami naukowymi nad tą rośliną pojawią się nowe metody leczenia.

Jeśli chodzi o przyszłość marihuany w sporcie, muszę zgodzić się z doktorem. Widzę, że wszystkie największe ligi sportowe liberalizują swoje stanowisko w sprawie marihuany. Widzę też, jak próbują regulować ten narkotyk w obrębie danej dyscypliny sportowej, tak aby zawodnicy używali go zgodnie z tym, na co zezwala drużyna. Osobiście uważam, że jeśli pójdą tą drogą, to poniosą porażkę. Oto, co mam na myśli;

Duża część kultury związanej z konopiami indyjskimi koncentruje się wokół "naćpania się", "don't bogart that joint" i "surfer dude who loves to smoke man...", a ludzie często zachowują się w głupi i lalusiowaty sposób.

Ostatnią rzeczą, jaką chce pokazać każda liga, jest przyłapanie jednego z zawodników na paleniu "doobie" w mediach społecznościowych, kiedy nie powinien tego robić.

Nie jestem rzecznikiem żadnej z głównych lig, ale bardzo wątpię, by taki wizerunek chciały one prezentować.

Właśnie ze względu na ten wizerunek uważam, że ligi sportowe będą starały się uregulować kwestię używania narkotyków.

Czy taka regulacja zadziała? Nie jestem pewien. Być może rozwiązaniem jest badanie krwiobiegu pod kątem obecności w niej określonych szczepów, na których stosowanie dana drużyna wyraziła zgodę. Nie wiem jednak, czy taka technologia w ogóle istnieje i na ile byłaby przydatna. Jeśli ligi miałyby pójść tą drogą, mogłoby to być bardzo śliskie.

Myślę, że najlepiej sprawdziłyby się "rozwiązania odgórne", czyli takie, które nie demonizują używania marihuany. Rozwiązaniem może być współpraca z organizacjami, które popierają odpowiedzialne stosowanie marihuany do celów leczniczych. Edukacja społeczeństwa na temat korzyści płynących z bezpiecznego i odpowiedzialnego używania marihuany.

Fascynujący jest dla mnie niewykorzystany potencjał konopi indyjskich. Potencjał, który nie tylko pomaga sportowcom szybciej wracać do zdrowia po kontuzji, ale także może ratować życie. Nie wiemy jeszcze, co ta roślina potrafi i jak duży wpływ może mieć na codzienne życie.

W mojej krótkiej karierze blogera miałem szczęście przeprowadzać wywiady z lekarzami, prawnikami, aktywistami i badaczami medycznymi i wszyscy oni mają wspólne odczucia dotyczące legalizacji. Jest to frustracja. Frustracja spowodowana oficjalnym stanowiskiem rządu, który zaklasyfikował konopie indyjskie jako substancję z listy 1.

Rząd powinien zejść z drogi prywatnemu przemysłowi, ponieważ ten albatros owija się wokół szyi przedsiębiorców, uniwersytetów i wszystkich innych osób, które chcą badać konopie indyjskie. Pozwólmy amerykańskiej pomysłowości, kreatywności i wytrwałości na wprowadzanie innowacji i odkrywanie nowych metod leczenia konopi indyjskich. Z amerykańskim duchem konopi nie ma rzeczy, której ten kraj i ta roślina nie mogłyby osiągnąć.

Wywiad dzięki uprzejmości założyciela CheapHomeGrow.com, gdzie zamieszcza on wywiady z profesjonalistami z branży konopi indyjskich w celu edukowania innych osób zainteresowanych bezstronnym spojrzeniem na branżę konopi indyjskich.