Strona główna > Zastosowanie marihuany > Rozwód Depresja i medyczna marihuana

Depresja po rozwodzie i medyczna marihuana

Posted by Lori Ann Reese on 09/01/2021 in Medyczna Marihuana

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Kiedy coś złego dzieje się z tobą, zwykle jest jakiś rodzaj wsparcia. Jeśli stracisz pracę, rodzina i przyjaciele mogą się wokół ciebie zgromadzić i sprawić, że poczujesz się lepiej. Jeśli stracisz członka rodziny lub przyjaciela, istnieją sieci wzajemnego wsparcia, które zaczynają działać. Aby pomóc Ci poradzić sobie z żalem i stratą w żałobie. Istnieją nawet rytuały dla ludzi, którzy tracą swoje zwierzęta. Ale jeśli chodzi o rozwód? To nie zawsze tak jest.

Jeśli się rozwodzisz, poziom wsparcia może nie być taki sam. W rzeczywistości, jeśli twój związek był sporny przez jakiś czas, najbliżsi mogą być trochę zmęczeni słuchaniem o tym. Dla osób dorosłych, które się rozwodzą, może to być izolujące. Nie tylko stracili partnera życiowego, ale czasami mogą mieć wrażenie, że nie ma nikogo, na kim mogliby się oprzeć.

Nie ma zbyt wiele empatii dla dorosłych przechodzących przez rozwód. Jeśli jesteś osobą religijną, twoja wiara może cię z tego powodu prześladować. Twoja rodzina i przyjaciele mogą zrobić to samo. Dorośli przechodzący przez rozwód z dziećmi ponoszą większą odpowiedzialność za pomoc dzieciom w przejściu przez ten proces z jak najmniejszymi zakłóceniami emocjonalnymi. Zasoby przeznaczane są dla dzieci, podczas gdy dorośli mogą w niektórych przypadkach cierpieć w milczeniu.

Nie jest zaskakujące, że wiele osób, które się rozwodzą, wchodzi w okres depresji okołorozwodowej. Jest to doświadczanie wszystkich uciążliwych objawów depresji, nawet jeśli nigdy wcześniej nie zostały one zdiagnozowane.

Jak często występuje depresja podczas rozwodu?

Kiedy ktoś przechodzi przez rozwód, może doświadczyć szerokiej gamy emocji. Zależy to w dużej mierze od okoliczności. Radzenie sobie ze spektrum emocji, które mogą wahać się od smutku i depresji do gniewu, impulsywnych zachowań lub letargu.

WebMD przeprowadził wywiad z ekspertem z Austin. Rabin Misha L. Ben0-David, LCDC, jest trenerem życia i doradcą w Neshama Counseling and Coaching w Austin w Teksasie. Doświadczony doradca stwierdził, że istnieją pewne oznaki depresji, które są powszechne wśród dorosłych, którzy się rozwodzą:

 • Płacz i poczucie niskiej wartości własnej
 • Niski poziom energii
 • Podłe nastroje i cynizm
 • Oddalanie się od przyjaciół i rodziny
 • Utrata zainteresowania zajęciami, które wcześniej sprawiały przyjemność
 • Problemy z koncentracją i skupieniem uwagi
 • Zaburzone wzorce snu (spanie za dużo lub za mało)
 • Zwiększone zażywanie narkotyków lub alkoholu
 • Brak dbałości o siebie i higienę
 • Utrata zainteresowania seksem

Depresja stanowi ogromny wstrząs we wszystkich aspektach życia, które sprawiają, że ludzie czują się pewni siebie. Jest to w istocie wykorzenienie rodzinne, duchowe i finansowe. A w zależności od charakteru i długości związku, przejście to może być emocjonalnie katastrofalne.

(Deposit Photos

)AARP Magazine opublikował ostatni raport zatytułowany "The Divorce Experience: Studium rozwodu w połowie życia i później". Niektóre z wniosków ujawniły, że dorośli w wieku czterdziestu (40) i starsi "ogólnie rzecz biorąc, że rozwód jest bardziej emocjonalnie niszczące niż utrata pracy, około równa doświadczeniu poważnej choroby, i nieco mniej niszczące niż śmierć współmałżonka".

Badanie AARP ujawniło również, że 28% osób w wieku od czterdziestu lat doświadcza depresji po rozwodzie. Mężczyźni są ponad dwukrotnie bardziej narażeni na depresję po rozwodzie niż kobiety.

Zrozumienie różnych rodzajów depresji

Prawdopodobnie wiedziałeś już, że istnieją różne rodzaje depresji. I że każdy typ depresji ma podobne cechy, ale różni się pod względem nasilenia objawów. Ale czy wiedziałeś, że istnieje dziewięć (9) różnych rodzajów depresji, które można zdiagnozować?

1. Duża depresja (MDD)

Nazywana również depresją kliniczną, a około 16,2 miliona dorosłych miało przynajmniej jeden epizod dużej depresji w danym roku. Mniej więcej 7,1% wszystkich Amerykanów doświadczyło epizodu dużej depresji.

2. Utrzymująca się depresja

Pacjent, u którego zdiagnozowano uporczywe zaburzenia depresyjne, może nie zawsze czuć, że ma depresję. Może ona występować w okresach trwających do dwóch lat lub dłużej. Po tym czasie depresja może jednak ustąpić samoistnie, bez konieczności stałego leczenia. A nasilenie objawów może być różne.

Często osoby z uporczywą depresją nawet nie wiedzą, że mają depresję. Ponieważ ma ona charakter przejściowy, niektórzy uważają, że jest to ich normalny efekt. Albo typ osobowości. Inni pacjenci mogą doświadczać czegoś, co nazywa się "podwójną depresją", gdzie mają zarówno MDD, jak i uporczywą depresję w tym samym czasie.

3. Depresja maniakalna lub zaburzenie dwubiegunowe

W depresji maniakalnej mogą występować okresy manii. Oznacza to ekstremalną energię i pobudzenie. Podczas okresów maniakalnych członkowie rodziny i przyjaciele mogą nie podejrzewać, że dana osoba w ogóle cierpi na depresję. Obecnie nie nazywa się już depresji maniakalnej, ale diagnozuje się ją jako zaburzenie dwubiegunowe.

Osoby, u których zdiagnozowano zaburzenie dwubiegunowe, mogą doświadczać okresów manii lub nieprzyjemnie wysokiej energii przez siedem dni lub dłużej. Po okresie manii, osoba może być ospały, niskiej energii i wycofane. Wysoki poziom energii naprzemiennie z emocjonalnymi spadkami powoduje zaburzenia emocjonalne, które utrudniają pracę i relacje osobiste.

4. Psychoza depresyjna

Psychoza depresyjna jest bardzo poważnym zaburzeniem zdrowia psychicznego. Może wystąpić po wyjściu osoby z epizodu dużej depresji. Niektóre z objawów obejmują słyszenie głosów lub widzenie ludzi, których nie ma. Doświadczanie dźwięków, zapachów i smaków z bodźców, które nie są obecne. Jak na przykład żywy zapach chleba bananowego swojej mamy, mimo że jesteś sam w domu.

5. Depresja okołoporodowa

Kobiety, które były w ciąży, mogły doświadczyć tego powszechnego rodzaju depresji. Może ona wystąpić w ostatnim trymestrze ciąży lub w ciągu czterech tygodni po urodzeniu dziecka. Często nazywana jest depresją poporodową, ponieważ występuje częściej po urodzeniu dziecka.

Depresja okołoporodowa jest wywoływana przez duże zmiany hormonalne w organizmie kobiety. W połączeniu z bezsennością spowodowaną dyskomfortem i zaburzeniami trawienia, ta forma depresji pojawia się zazwyczaj w ciągu ośmiu tygodni po porodzie dziecka.

6. Zaburzenia dysforyczne przedmiesiączkowe (PMDD)

Istnieje zespół napięcia przedmiesiączkowego, a następnie jest PMDD. Przedmiesiączkowe zaburzenie dysforyczne jest Mr Hyde objawów PMS. Podczas gdy PMS ma tendencję do angażowania więcej fizycznych objawów, takich jak wzdęcia, obrzęki, skurcze i skurcze, i pragnienia, PMDD ma tendencję do centrum na objawy psychologiczne.

Podczas gdy drażliwość, nadwrażliwość (emocjonalna i fizyczna) oraz stan zapalny są powszechnymi objawami PMS, pacjentki z PMDD mogą doświadczać wszystkich standardowych objawów. Ale na znacznie wyższym poziomie intensywności. Niektóre kobiety z najcięższymi przypadkami PMDD mogą doświadczać myśli lub ideacji samobójczych.

7. Depresja sezonowa

Wszyscy czuliśmy się zawiedzeni, kiedy w styczniu kończy się sezon urlopowy. Jest to jeden z najlepszych sposobów na opisanie depresji sezonowej. Myślimy, że to dlatego, że sezon wakacyjny dobiegł końca i dekoracje zostały zdjęte. Ale istnieje rzeczywisty związek fizjologiczny z jesienią i zimą.

Kiedy dni stają się krótsze, dostarczamy sobie mniej naturalnej serotoniny, witaminy D i świeżego powietrza. Depresja sezonowa może być leczona za pomocą terapii światłem UV i innych metod. Zazwyczaj jednak, gdy tylko wiosna się zbliża i słońce powraca, osoby cierpiące na SAD czują się znacznie lepiej. I doświadczają mniej objawów.

(Zdjęcia depozytowe)

8. Depresja sytuacyjna

Depresja sytuacyjna jest emocjonalną reakcją na stratę lub coś złego, co się wydarzyło. Może być również wywołana przez chorobę, zdarzenie zagrażające życiu lub uraz, utratę pracy lub śmierć bliskiej osoby. I jeśli zgadłeś, że depresja sytuacyjna jest najczęstszym rodzajem depresji występującym u rozwodzących się dorosłych, to miałeś rację.

Trudno jest określić, kiedy czujemy się po prostu smutni, a kiedy doświadczamy rozpoznawalnych objawów depresji. Jeśli jednak osoba, która doświadcza depresji sytuacyjnej, przeprowadzi test na depresję, będzie w stanie określić, czy objawy te wymagają interwencji medycznej.

Jedynym pocieszeniem w przypadku depresji sytuacyjnej jest świadomość, że nie będzie ona trwać wiecznie. Nie jest ona spowodowana stanem fizycznym, który sprawi, że depresja na stałe zagości w twoim życiu. Nie oznacza to jednak, że osoby doświadczające depresji sytuacyjnej nie powinny uzyskać wsparcia lub pomocy, ponieważ objawy mogą być nadal wyniszczające.

Depresja sytuacyjna pojawia się nieco później niż inne rodzaje depresji. Na przykład, wiele osób może zacząć odczuwać objawy dopiero po trzech miesiącach od przykrego wydarzenia lub zmiany w życiu. Przez pierwszy okres czasu może się wydawać, że dobrze przystosowują się do traumy. I dlatego wiele osób przechodzących przez trudny rozwód nie otrzymuje emocjonalnego i medycznego wsparcia, którego potrzebują. Wycofują się i radzą sobie z tym same.

9. Depresja nietypowa

Dzieje się coś złego, a ty czujesz się przygnębiony. Ale jeśli ta sytuacja sama się rozwiąże? Wtedy zaczynasz czuć się bardziej sobą. Kiedy problem, który sprawiał, że czułeś się przygnębiony, odchodzi, możesz powrócić do swojego szczęśliwego, energicznego i optymistycznego "ja".

Depresja atypowa ma charakter przejściowy. Jest reakcją na przykre lub negatywne doświadczenia, a jej objawy mogą obejmować zaburzenia odżywiania i przyrost lub utratę wagi. Niektóre z innych częstych objawów depresji atypowej to bezsenność i nasilone bóle psychosomatyczne.

Przewlekły stres związany z rozwodem powiązany z rozwojem poważnych zaburzeń depresyjnych

Znacznie więcej osób przechodzących przez trudne i kontrowersyjne rozwody może mieć poważne zaburzenia depresyjne (MDD). Niedawno ukazało się badanie opublikowane przez Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), w którym omówiono stres związany z pandemią COVID-19. Więcej dorosłych w wieku poniżej trzydziestu lat zgłasza objawy ciężkiej depresji i lęku.

Badanie ujawniło, że kiedy ludzie są narażeni na długie okresy stresu, mogą rozwinąć anhedonię. Jest to objaw dużej depresji, który powoduje odrętwienie zdolności do odczuwania. Albo nawet pamiętać, jak odczuwa się radość, szczęście czy przyjemność. Uważa się, że jest to emocjonalne i fizyczne odrętwienie ciała, mózgu i emocji.

Naukowcy uważają, że anhedonia jest wywoływana przez przyśrodkową korę przedczołową (mPFC) mózgu. Jest to część mózgu, która przetwarza reakcję naszego organizmu na stres. Jest to również obszar mózgu, który pomaga nam docenić przyjemne doświadczenia lub nagrody.

Dla ludzi, którzy przechodzą przez trudny rozwód, lata poprzedzające postępowanie mogą być bardzo trudne. Oboje małżonkowie mogą żyć w stanie chronicznego stresu i niepokoju przez długi czas przed rozpoczęciem separacji i rozwodu. W tym czasie może dojść do poważnych zaburzeń depresyjnych, o czym nawet nie wiedzą.

(Deposit Photos)

Dobre wieści? Liczba rozwodów spada w 2021 r.

W czasach, gdy tak wiele niepewności dotyczy zdrowia i dobrego samopoczucia, gospodarki i pewności zatrudnienia, rozwód wydaje się nie być dobrym momentem. Jakby nigdy nie było dobrego czasu na separację lub rozwód.

W 2020 roku liczba rozwodów w Ameryce faktycznie wzrosła. Kto wiedział, że stres związany z pandemią będzie wywierał dodatkową presję na związki i pary małżeńskie? Prawdopodobnie każdy psycholog, pastor i doradca małżeński w kraju.

Pozbawienie możliwości normalnych spotkań towarzyskich poza domem. Albo żeby przyjaciele i rodzina wpadali z wizytą? Samo napięcie społeczne jest trudne do opanowania. Izolacja. Jeśli zdarzyło ci się być małżeństwem, w którym oboje pracujecie w domu? Potęguje to uczucie gorączki domowej.

Wieczór panieński to nie to samo w Zoomie. A jeśli masz dzieci, które uczą się w domu podczas pandemii? O rany.

W 2021 roku liczba rozwodów systematycznie spada. A powodem, zdaniem wielu ekspertów, jest niepewność co do pandemii. W styczniu 2021 roku będziemy zbliżać się do drugiej rocznicy rozpoczęcia epidemii COVID-19. A teraz nie jesteśmy pewni, jak długo to potrwa.

I to jest powód, dla którego wiele małżeństw trzyma się razem. Na przykład w Kalifornii liczba wniosków rozwodowych spadła o ponad 17% w 2021 roku w porównaniu z tym samym okresem w roku ubiegłym. Na początku pandemii nastąpił gwałtowny wzrost rozwodów, a teraz wskaźniki rozwodów gwałtownie spadają.

Marihuana może nie uratować twojego małżeństwa, ale może pomóc ci uporać się z rozwodem

Miłość jest wielka. Rozwód może kosztować kilkaset tysięcy. Wystarczy zapytać Jeffa Bezosa o jego ugodę na 38 miliardów dolarów. Ale rozwód, gdy jesteś najbogatszą rodziną na świecie, prawdopodobnie nie ma takiego samego wpływu. Wprowadzasz na rynek nowy IPO lub angażujesz się w jakąś satysfakcjonującą filantropię i czujesz się o wiele lepiej.

Dla reszty z nas, śmiertelników, poruszanie się po tym trudnym procesie i tsunami emocji może być najtrudniejszą rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobiliśmy. To fale stresu na stres, w każdej dziedzinie istnienia. Od pieniędzy do nastroju, energii i koncentracji, do zdrowia i dobrego samopoczucia.

Czy myślisz o uzyskaniu karty medycznej i udaniu się do lokalnego punktu sprzedaży? Marihuana może pomóc ludziom, którzy zmagają się z depresją i silnym lękiem poprzez:

 • Znacząco poprawia nastrój
 • Zmniejszenie nasilenia psychosomatycznych bólów i dolegliwości
 • Poprawia jakość snu (szczególnie odmiany Indica, które mają działanie uspokajające)
 • Pobudzenie apetytu, jeśli masz problemy z jedzeniem
 • Zwiększenie energii. Niektóre odmiany Sativa zapewniają umiarkowany wzrost naturalnej energii.

Istnieją odmiany marihuany, które mogą również poprawić skupienie i koncentrację. Zapytaj swojego kelnera o odmiany takie jak Sour Breath, Lucid Blue czy Red Congolese. Te odmiany mogą zapewnić niewielką dawkę relaksu i spokoju, jednocześnie poprawiając koncentrację.

Nie chcesz jednak łączyć wysokoenergetycznej Sativy z odmianą lub hybrydą o wysokiej koncentracji. Będziecie reorganizować swoją szafę lub układać gry planszowe w porządku alfabetycznym. A to jest przeciwieństwo relaksu i rozładowania stresu.

Featured Image: Canva