Strona główna > Zastosowanie marihuany > Curaleaf znów rośnie dzięki fuzjom i przejęciom

Curaleaf znów się rozwija dzięki fuzjom i przejęciom

Posted by Nancy Moraa on 08/04/2020 in Aktualności

Zaktualizowano 5 sierpnia 2020 roku. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Coraz więcej stanów akceptuje używanie marihuany i z tego powodu dochodzi do znaczących fuzji i przejęć. Duże firmy z branży konopi indyjskich rozwijają się w różnych stanach, a w niektórych przypadkach strategicznie przejmują plantacje i sieci detalicznych punktów sprzedaży.

Niektóre z tych firm są obecnie obecne w połowie Stanów Zjednoczonych. Produkcja najlepszej jakości produktów wellness i lifestyle'owych z konopi indyjskich wzrosła, ponieważ piętno marihuany (medycznej i rekreacyjnej) znika.

Curaleaf Holdings jest obecnie największą na świecie firmą produkującą marihuanę

Curaleaf Holdings Inc. jest jednym z doskonałych przykładów takiej firmy. Jest to jedna z największych firm zajmujących się marihuaną w Stanach Zjednoczonych. W lipcu tego roku, 23 lipca, firma dokonała ważnego ogłoszenia. Stwierdziła, że w końcu zamknęła transakcję i stała się właścicielem GR Companies, Inc, znanej również jako Grassroots. Grassroots jest największym prywatnym pionowo zintegrowanym operatorem wielostanowym w USA. Jego decyzja o zezwoleniu na przejęcie była dlatego, że Curaleaf podzielał jego wizję wzrostu.

Curaleaf rozwinął się dzięki przejęciu Grassroots. Miała oddziały w 18 stanach, ale teraz, dzięki nowemu przejęciu, jest obecna w 23 stanach. Jest właścicielem operacji powiązanych z ponad 135 licencjami na prowadzenie dyspensariatu, 88 działających lokalizacji dyspensariatu. Posiada również 22 miejsca uprawy o pojemności 1,6 miliona stóp kwadratowych. Ponad 30 zakładów przetwórczych będzie teraz produkować produkty medycznej marihuany pod marką Curaleaf.

Budowanie rozpoznawalności marki i nowych możliwości rynkowych

Joseph Lusardi, dyrektor generalny Curaleaf, powiedział, że udane przejęcie Grassroots otwiera Curaleaf drogę do nowych rynków na Środkowym Zachodzie. To mocno ugruntowuje jej pozycję lidera na rynku Stanów Zjednoczonych. Dwie firmy, które mają wspólną wizję polepszania życia pacjentów i klientów. Po przejęciu, Curaleaf będzie kontynuował zwiększoną produkcję doskonałej jakości produktów wellness i lifestyle z konopi.

"Oczekuje się, że integracja Grassroots zwiększy nasze wyniki finansowe. Nasza bezprecedensowa skala zapewni znaczące możliwości wykorzystania potężnych marek konsumenckich Curaleaf...", mówi Joseph Lusardi

Prezes Curaleaf szybko powitał wszystkich klientów i pacjentów Grassroots w Curaleaf. Zapewnił ich o ciągłych dostawach wysokiej jakości produktów wellness i lifestyle'owych z konopi indyjskich.

Ekspansja rynku medycznej marihuany: Curaleaf obsługuje teraz dziesięć stanów

Po przejęciu, Curaleaf będzie teraz działać również w Illinois i Pensylwanii. Te dwa stany są dwoma największymi i najszybciej rozwijającymi się rynkami marihuany w USA. Inne rynki stanowe, na których Curaleaf będzie posiadał licencjonowaną obecność konopi to:

    ConnecticutArizonaFloridaMaineMassachusetts Nevada Nowy JorkNew JerseyVermont Północna Dakota.

Przejęcie obejmuje aktywa związane z uprawą i przetwarzaniem w Illinois. Istnieją również operacje w Maryland, które również były własnością Grassroots. Aktywa te będą należeć do Curaleaf po zakończeniu okresu ustawowego.

Wspólna i pozytywna kultura przez długi czas napędzała grassroots i Curaleaf, a według Mitchella Kahna, współzałożyciela i dyrektora generalnego Grassroots, obaj są podekscytowani połączeniem sił.

Mitchell Kahn jest bardzo wdzięczny za sprawną strategię transformacji biznesowej. Z niecierpliwością czeka na integrację talentów i zasobów Grassroots z Curaleaf. Pomoże to w produkcji wysokiej jakości, bezpiecznych i skutecznych produktów z marihuany.

To legendarne przejęcie jest tematem przewodnim na głównych platformach informacyjnych dotyczących biznesu marihuany. Nie ma wątpliwości, że na światło dzienne wyjdą kolejne wielkie osiągnięcia. Jako największy na świecie producent, przetwórca, producent i sprzedawca detaliczny marihuany, konkurencja na niektórych z najbardziej dochodowych amerykańskich rynków marihuany stanie się interesująca.