Strona główna > Zastosowanie marihuany > Historyczny Czarny Uniwersytet w Luizjanie uruchamia linię THC

Historyczny Czarny Uniwersytet w Luizjanie uruchamia linię THC

Posted by Lori Ann Reese on 07/26/2020 in Luizjana

Zaktualizowano 28 lipca 2020. Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Podczas gdy niektóre państwa mówią o sprawiedliwości społecznej w licencjonowaniu biznesu, Luizjana "chodził rozmowy". Southern University jest czarnym uniwersytetem o bogatej historii. Jest to również pierwsza szkoła w Ameryce, która uruchomiła własną linię produktów z konopi indyjskich (THC).

W 2018 roku Illera Holistic Healthcare nawiązała współpracę z Southern University, aby produkować produkty wellness z konopi indyjskich. Zalegalizowane produkty z konopi indyjskich w stanie Luizjana to nalewki lub kremy stosowane miejscowo. Nowa marka nosi nazwę "AYO", co oznacza "Radość" w języku nigeryjskim Yoruba. Southern University i Illera Healthcare mają również linię CBD. Pochodzi ona z konopi i jest sprzedawana pod nazwą "ALAFIA" (dobre zdrowie). Znajduje się w Baton Rouge Louisiana, jest to pierwszy (HBCU), który działa na obu rynkach. Rozpoczęła produkcję i sprzedaż detaliczną własnych produktów z konopi i THC.

Dlaczego program medycznego THC w Luizjanie rozwija się "powoli"

Nowy program medycznej marihuany w Luizjanie rozpoczął się powoli. Stan zezwolił dwóm posiadaczom licencji na medyczną marihuanę na uprawę i produkcję produktów THC. Krytycy programu twierdzą, że monopol przyczynił się do wzrostu cen marihuany. Sprzedaż w stanie była niewielka, w porównaniu z innymi porównaniami z pierwszego roku. Mieszkańcy głośno wyrażali się o wyższych niż przeciętne cenach medycznej marihuany.

Innym czynnikiem ograniczającym sprzedaż marihuany są regulowane ograniczenia dotyczące kategorii produktów. Tylko dwa rodzaje medycznej marihuany są legalne w Luizjanie: nalewki i kremy do stosowania miejscowego. Zakaz używania vapów. Brak kwiatów konopi nadających się do palenia. Żadnych dań doustnych i koncentratów. To oznaczało mniejszą sprzedaż. Luizjana widziała szacunkowo 1,5 miliona dolarów w sprzedaży medycznej marihuany od sierpnia do grudnia 2019 roku. Jest to znacznie niższa wartość niż w wielu innych stanach.

Montana widziała 45 milionów dolarów w sprzedaży marihuany w ciągu pierwszego roku. Produkty medyczne THC były opodatkowane stawką 4% przez pierwszy rok, a następnie podatek został obniżony do 2%. Model opodatkowania sprawił, że marihuana była przystępna cenowo dla pacjentów.

Kiedy Luizjana uruchomiła swój program medycznej marihuany, pacjenci długo czekali na produkty THC. Sprzedaż rozpoczęła się dopiero w sierpniu 2019 roku. Luizjana zaczęła od licencjonowania kilku lekarzy. W 2018 roku tylko 7 lekarzy było upoważnionych do przeprowadzania ocen. Dla całego stanu. I to był ciągły problem, ograniczający dostęp dla pacjentów.

Trzy nowe ustawy dotyczące THC w Luizjanie zapewniają ochronę firmom

W miarę rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19, ramiona legislacyjne w innych stanach zamknęły się wcześnie dla "dystansu społecznego". Luizjana kontynuowała pracę. Gubernator John Bel Edwards nie jest zwolennikiem medycznej marihuany. Był praktykującym farmaceutą. A poprawki w HB 819 spotkały się z silnym sprzeciwem w Legislaturze Luizjany. Po wysłuchaniu wielu pacjentów z przewlekłym bólem i schorzeniami zdrowotnymi, gubernator Edwards zatwierdził HB 819.

Trzy nowe ustawy w Luizjanie, które zostały zatwierdzone, wejdą w życie 1 sierpnia 2020 roku. Ustawa HB 418 oferuje nową ochronę dla lekarzy. Stanowi ona: "niektóre placówki i lekarze będą zwolnieni z oskarżenia za niektóre naruszenia [Louisiana's] Uniform Controlled Dangerous Substances Law". Ochrona finansowa została zapewniona dla firm zajmujących się medyczną marihuaną w ustawie House Bill 211.

Luizjana HB 819 zmieniła reguły gry dla pacjentów (i lekarzy) leczących się medyczną marihuaną

Najważniejszą zmianą w HB 819 było licencjonowanie lekarzy do oceny pacjentów. Przed poprawką, tylko zatwierdzeni przez stan lekarze mogli napisać list polecający. A Luizjana ograniczała liczbę licencji lekarskich. Po uchwaleniu HB 819, każdy lekarz mógł polecić pacjenta do programu. Jeśli lekarz ocenił stan zdrowia i diagnozy pacjenta. I zgodził się, że medyczna marihuana będzie korzystna.

Pacjenci w Luizjanie mogą mieć dowolnego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który poleci im medyczną marihuanę. Ale tylko wtedy, gdy lekarz uzna, że byłoby to korzystne dla pacjenta. Wybór należy do lekarza. Lekarze sprzeciwiający się marihuanie nie będą zobowiązani do jej udzielania. Lekarze, którzy popierają alternatywne leki, będą mogli pomóc swoim pacjentom dołączyć do rejestru MMJ. Z szerszym zakresem schorzeń, które nie wykluczają pacjentów.

Legislatura Luizjany zatwierdziła dostawę do domu z "aptek". Jest to termin używany przez Luizjanę dla dyspensariuszy. Był to tymczasowy środek zdrowia publicznego wprowadzony tylko w czasie zagrożenia zdrowia Covid-19. Oczekuje się, że zostanie on odwołany w późniejszym terminie.