Strona główna > Zastosowanie marihuany > Centra leczenia medyczną marihuaną w FL nadal zintegrowane pionowo

Centra leczenia medyczną marihuaną na Florydzie wciąż zintegrowane pionowo

Posted by Lori Ann Reese on 05/19/2020 in Floryda

Zaktualizowano 4 października 2020 roku. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

W Legislaturze Florydy toczyła się długa walka o ustawę SB 1860. Nazywana również ustawą o "Dorosłym Używaniu" marihuany, była to seria proponowanych zmian w przemyśle medycznej marihuany na Florydzie, które zostały odrzucone.

Gdyby ustawa SB 1860 przeszła, oznaczałoby to duże zmiany w przemyśle medycznej marihuany na Florydzie. Położyłaby ona kres istniejącemu na Florydzie "systemowi regulacji pionowej integracji" dla tej branży. Po drugie, otworzyłaby regulowaną uprawę dla tych, którzy chcą wejść na rynek.

Członkowie społeczności biznesowej związanej z medyczną marihuaną sprzeciwiają się wymogom integracji pionowej. Czy jest to "niekonstytucyjne?" Czy możemy powiedzieć amerykańskiemu biznesowi i właścicielowi, że musi być zarówno detalistą, jak i producentem w łańcuchu dostaw.Obecnie Centra Leczenia Medyczną Marihuaną (MMTCs) na Florydzie muszą posiadać:

    Cultivation AuthorizationProcessing AuthorizationDispensing Authorization

Oznacza to, że wszystkie aspekty biznesu związanego z medyczną marihuaną (zaopatrzenie, produkcja i obsługa pacjentów) są własnością Medical Marijuana Treatment Centers. To, jak można sobie wyobrazić, jest kosztowne dla Centrum Medycznej Marihuany. Możliwość outsourcingu uprawy, na przykład, pozwoliłaby MMTC zaoszczędzić wiele kosztów. Ale to jest obecnie zabronione.

Skarga wynika z przepisów Florydy, które wielu właścicieli firm uważa za ograniczające. Rozwój biznesowy Centrów Leczenia Medyczną Marihuaną jest hamowany przez uciążliwe wydatki. Niektóre MMTC wolałyby skupić się na prowadzeniu sprzedaży detalicznej i usługach terapeutycznych dla pacjentów. Następnie zlecają na zewnątrz pomoc w zakresie uprawy i przetwarzania.

I są wściekli, że nie dano im możliwości delegowania niektórych aspektów ich działalności. Dzięki temu na Florydzie powstanie więcej wyspecjalizowanych firm zajmujących się rolnictwem i produkcją medycznej marihuany.

Ustawa została odrzucona i umarła w Senacie Florydy, w dziale finansów i podatków. Jest ona wspierana przez senatora stanowego Jeffreya Brandesa, który stwierdził, że "używanie marihuany przez osoby dorosłe na Florydzie jest nieuniknione". W toku jest również sprawa w Sądzie Najwyższym. Ograniczenie licencji na prowadzenie działalności gospodarczej i użytkowanie przez osoby dorosłe czeka na rozpatrzenie w 2020 roku. Sprawa Florigrown przeciwko Departamentowi Zdrowia jest kontynuowana w chwili pisania tego tekstu.

Dlaczego Floryda stoi prawnie przy wymogach regulacyjnych dotyczących integracji pionowej?

Floryda obserwowała jak inne stany określają procesy legislacyjne wymagane do legalizacji medycznej marihuany. Używanie marihuany na Florydzie w celach rekreacyjnych jest nielegalne. Ale przemysł medycznej marihuany szybko się rozwinął, odkąd został zatwierdzony w 2014 roku.

Priorytetem dla stanu Floryda jest zapewnienie, że kilka zasad jest spełnionych. Biura certyfikacji medycznej marihuany i dyspensaria muszą zapewnić, że:

    Bezpieczeństwo pacjenta jest na pierwszym miejscu z ograniczonymi poziomami THC nakazanymi dla użytkowników medycznych.Caregivers be required to complete the same certification process, to get a medical marijuana card for a family member.Medical grade marijuana is safe and produced in a method that preserves the integrity of the cannabis for therapeutic use. Zapewnia to, że w procesie produkcji nie są stosowane żadne szkodliwe dodatki. Obecnie poprzez ograniczenie dyspenserów do sprzedaży tylko marihuany, którą sami wyprodukowali.

Po odrzuceniu ustawy SB 1860 o Użytku Dorosłych, nie zostanie ona wprowadzona w życie w 2021 roku, na co liczyło wielu właścicieli dyspensariów na Florydzie. Zostanie on ponownie przedłożony Legislaturze Florydy w 2021 roku, przez rosnącą grupę właścicieli i stowarzyszeń w stanie.